Select your location
Austria

Austria

Czech Republic

Czech Republic

Germany

Germany

Italy

Italy

The Netherlands

The Netherlands

Romania

Romania

Het geheim van succesvolle software (2): hoe wij hoge kwaliteit garanderen

Hoewel het moeilijk is om de kwaliteit van software op een objectieve manier te meten, zijn onze klanten het erover eens dat de kwaliteit van onze software alle verwachtingen overtreft. De sleutel van ons succes? Een gezonde combinatie van methodologieën en best practices. Spoiler alert: de rode draad in onze aanpak is continue feedback!

Van de voorbereiding van ons softwareproject tot de productie en de uitrol van de software: Cegeka garandeert, beheert en bewaakt de kwaliteit bij elke stap in de ontwikkelingscyclus.

Planning: de behoeften in kaart brengen in de opstartfase

De belangrijkste vereiste voor elk softwareproject is dat het voldoet aan de verwachtingen van de klant. Daarom begint elk complex softwareproject bij Cegeka met een opstartfase. Aan de hand van een aantal workshops krijgen we een diepgaand inzicht in uw business drivers en definiëren we de project scope: van de functionele en operationele vereisten tot de technische behoeften.

Ontdek waarom de opstartfase de basis is voor succesvolle software

Nauwe samenwerking en feedback zijn in deze fase van cruciaal belang. Wij vragen uw feedback bij elke stap van de assessment, waarna we ons voorstel aanpassen voordat we naar de volgende fase gaan. Het resultaat: enthousiaste teamleden, een solide basis voor ons om het budget te bepalen en een leidraad voor ons team om te gebruiken bij de ontwikkeling van uw oplossing.

Van de voorbereiding van ons softwareproject tot de productie en de uitrol van de software: wij garanderen, beheren en bewaken de kwaliteit bij elke stap in de ontwikkelingscyclus.

Software bouwen: de kracht van voortdurend testen

Zodra de eigenlijke softwareontwikkelingsfase van start is gegaan, werken onze software developers nauw samen met de projectmanager en uw team om kwaliteit in de oplossing te verankeren. Testen is hierbij van essentieel belang. Het helpt ons immers om:

 • Ervoor te zorgen dat de software die we ontwikkelen zijn functionele doel dient
  Om er zeker van te zijn dat de software aan uw behoeften voldoet, starten we vanaf het begin al met testen. Continue en geautomatiseerde tests helpen ons bugs of afwijkingen van de scope op te sporen voordat ze een probleem vormen. En als er een probleem optreedt, krijgen we meteen een melding. Onze klanten worden nauw bij dit proces betrokken: u kunt onze tests op elk moment valideren.
 • Onderhoudbaarheid garanderen
  Grote, complexe toepassingen zijn tijdrovend om te bouwen en bijgevolg vrij duur. Daarom sluiten wij nooit compromissen wanneer het over de toekomstbestendigheid of onderhoudbaarheid van uw software gaat. Met testgestuurde development zorgen we ervoor dat uw systeem eenvoudig te onderhouden is. Bovendien bewaken wij de onderhoudbaarheid met hulpmiddelen zoals statische analysetools en passen wij een gestructureerd proces toe om de open-source software te controleren die wij in onze developmentprojecten gebruiken.

  Wilt u bewijs dat onze software makkelijk te onderhouden is?
  Lees het volledige verhaal over de software die wij voor Ventouris hebben ontwikkeld en die na 15 jaar nog steeds future-proof is
 • De operationele vereisten monitoren
  Naast onderhoudbaarheid zijn ook andere operationele vereisten, zoals de prestaties, schaalbaarheid, beschikbaarheid en veiligheid van cruciaal belang voor de kwaliteit van uw softwaresysteem. Tijdens de opstartfase bepalen we op welke operationele vereisten we zullen focussen. Vervolgens ontwikkelen we tests om te controleren of het systeem deze eigenschappen bezit en of het zich op de vereiste manier gedraagt.

Continu en geautomatiseerd testen

Testen is de basismethode om elk aspect van softwarekwaliteit te meten. Cegeka richt zich steeds meer op continu en geautomatiseerd testen. Herhaalbare en geautomatiseerde tests helpen ons immers om bugs op te sporen vanaf de vroegste stadia van een developmentproces. Hoewel de bouw en het onderhoud van een geautomatiseerde testsuite veel tijd in beslag nemen, zal u dit op lange termijn veel tijd besparen.

Optimale software delivery

De kwaliteit van software hangt af van twee factoren: uitgebreide tests en een optimale software delivery. De developers van Cegeka's digital factory volgen een consistente aanpak in de toepassing van design- en coderingsstandaarden. Zij zorgen voor een duidelijke softwarearchitectuur, schrijven cleane code, gebruiken praktische ontwikkelingsmethodologieën en maken waar nodig gebruik van domain-driven design. Om ervoor te zorgen dat elke developer zich strikt aan onze software engineering best practices houdt en dus software van hoge kwaliteit bouwt, besteden we veel aandacht aan opleidingen.

Domain-driven design

Meer dan een technologie of een methodologie is domain-driven design een benadering van complexe softwareontwikkeling die de implementatie koppelt aan een evoluerend model van de core business-concepten ("domeinen"). Door een structuur van methoden en terminologie aan te reiken voor het nemen van ontwerpbeslissingen, versnelt domain-driven design uw softwareprojecten in complexe domeinen.

De principes van agile software development: iteratief en incrementeel

Om hoge kwaliteit in te bouwen in het proces, wordt er ontwikkeld in kleine incrementele stappen met korte iteraties.

 • Iteratief: stop, evalueer en ga verder
  Onze developers werken in sprints van twee weken, zodat u om de twee weken een nieuwe versie van de applicatie krijgt om te testen. Dankzij deze aanpak kunnen we snel en eenvoudig wijzigingen aanbrengen in de code wanneer dat nodig is, zonder dat dit een grote impact heeft op de tijdlijn en het budget. Op geregelde tijdstippen vergaderen wij met uw team om prioriteiten te bepalen, indien nodig door de kostenimpact van een extra functie of van een gerapporteerde bug te vergelijken met de kosten van het ontwikkelen of oplossen ervan.
 • Incrementeel: klein beginnen en gaandeweg verbeteren
  Softwareontwikkeling begint altijd met een functionerend skelet: een basisontwerp dat alle functies bevat maar geen extra's. Ons softwareteam neemt vervolgens de tijd om het ontwerp gaandeweg in kleine stappen te verbeteren.

Communiceren en feedback geven, daar draait het om

"Feedback en communicatie zijn echt essentieel om een softwaredevelopmentproject te doen slagen. Wij werken nauw samen met de klant en zorgen voor continue feedback in twee richtingen. Die feedback kan de kwaliteit van de code aanzienlijk verbeteren, omdat de developers het systeem elke dag opnieuw kunnen bekijken en aanpassen. Hierdoor zal de applicatie aan alle functionele en niet-functionele vereisten voldoen en nog vele jaren future-proof blijven."

Feedback en communicatie zijn bepalend voor het succes van een softwaredevelopmentproject. Ons team werkt nauw met u samen met continue feedback in twee richtingen.

Maak kennis met het digital factory team van Cegeka

Natuurlijk zijn onze mensen net zo belangrijk, of zelfs nog belangrijker, dan onze methodologie en aanpak bij het garanderen van software van hoge kwaliteit. In onze digital factory beschikken wij over ongeveer 500 vakbekwame medewerkers. Zij werken samen in teams die bestaan uit 7 developers (2 senior, 2 ervaren en 3 junior) en 2 analisten. Door een cultuur van levenslang leren zorgen we ervoor dat iedereen zich aan de principes voor softwareontwerp houdt en steeds op de hoogte is van de nieuwste technologieën.

Ontdek hoe Cegeka zijn software developers rekruteert en behoudt

New call-to-action