Select your location
Austria

Austria

Czech Republic

Czech Republic

Germany

Germany

Italy

Italy

The Netherlands

The Netherlands

Romania

Romania

Sweden

Sweden

Greece

Greece

Het geheim van succesvolle software (2): hoe wij software van hoge kwaliteit leveren om de TCO te verlagen

Hoewel de kwaliteit van software vrij moeilijk objectief meetbaar is, bevestigen onze klanten dat de kwaliteit van de software die we bij Cegeka lanceren uitstekend is. De sleutel tot ons succes? Een combinatie van methodologieën en best practices. Spoiler alert: de rode draad door onze aanpak is 'continue feedback'!

Van de voorbereiding van ons softwareontwikkelingsproject tot de productie en de uitrol van de software: Cegeka verzekert, beheert en bewaakt de kwaliteit in elke stap van de softwareontwikkelingscyclus.

Planning: het in kaart brengen van de vraag in de voorbereidingsfase

De eerste en belangrijkste vereiste voor elk softwareproject is dat het beantwoordt aan de verwachtingen van de klant. Daarom start elk complex softwareontwikkelingsproject bij Cegeka met een funderingsfase. Via een reeks workshops krijgen we een goed inzicht in uw businessdrivers en definiëren we de projectscope - van de functionele en operationele vereisten tot de technische behoefte.

Ontdek waarom de funderingsfase de basis is voor softwaresucces

Nauwe samenwerking en feedback staan centraal in deze fase. Wij vragen om uw feedback bij elke stap van de beoordeling, waarna wij ons voorstel finetunen - of aanpassen - voordat we naar de volgende fase gaan. Het resultaat: vertrouwen van uw team, een solide basis voor ons om het budget te bepalen en een leidraad voor ons team om te gebruiken bij de ontwikkeling van uw oplossing.

Vanaf de voorbereiding van ons softwareontwikkelproject tot aan de productie en implementatie van de software, verzekeren, beheren en bewaken wij de kwaliteit bij elke stap van de software-ontwikkelingscyclus.

Bouwen: de kracht van continu testen

Zodra we met de eigenlijke softwareontwikkelfase zijn begonnen, werken onze developers hand in hand met de projectmanager en uw team om kwaliteit in de oplossing te verankeren. Testen is hierbij van essentieel belang, omdat het ons helpt om:

 • Ervoor zorgen dat de software die we ontwikkelen aan zijn functionele doel beantwoordt
  Om er zeker van te zijn dat de software aan uw behoeften voldoet, beginnen we vanaf het allereerste begin met testen. Continue en geautomatiseerde tests helpen ons bugs of afwijkingen van de scope op te sporen voordat ze een probleem vormen, en zodra er een probleem optreedt, krijgen we een melding. Klanten worden nauw betrokken bij dit proces; u kunt onze tests op elk moment valideren.
 • Onderhoudbaarheid garanderen
  Grote, complexe applicaties zijn tijdrovend om te bouwen en daardoor vrij duur. Daarom doen we nooit concessies aan de onderhoudsvriendelijkheid van uw software. Met testgedreven ontwikkeling zorgen we ervoor dat uw systeem gemakkelijk te onderhouden is. Bovendien bewaken we de onderhoudbaarheid via tools zoals statische analysetooling en passen we een gestructureerd proces toe om de open source software te controleren die we gebruiken in onze ontwikkelingsprojecten.

  Wilt u bewijs dat onze software onderhoudsvriendelijk is? 
  Lees ons softwarenontwikkelverhaal bij Ventouris dat na 15 jaar nog steeds toekomstbestendig is. 
 • bewaken van operationele eisen
  Naast onderhoudsvriendelijk zijn ook andere operationele eisen zoals performance, schaalbaarheid, beschikbaarheid, security, etc. cruciaal voor de kwaliteit van uw softwaresysteem. In de funderingsfase maken we keuzes op welke operationele eisen we ons richten. Vervolgens maken we tests om te controleren of het systeem deze eigenschappen heeft en of het zich op de vereiste manier gedraagt.

Continue, geautomatiseerd testen

Software testing is de basisaanpak om elk aspect van softwarekwaliteit te meten. Cegeka zet steeds meer in op continu en geautomatiseerd testen, want herhaalbare en geautomatiseerde tests helpen ons om bugs al in de vroegste stadia van de ontwikkeling op te sporen. Het bouwen en onderhouden van een geautomatiseerde testsuite kost weliswaar tijd op voorhand, maar levert later zeker tijdwinst op.

Uitstekende oplevering van software

De kwaliteit van software staat of valt met twee factoren: uitvoerig testen en uitstekende software opleveren. De ontwikkelaars van de digitale fabriek van Cegeka volgen een consistente aanpak voor het toepassen van ontwerp- en coderingsstandaarden. Ze zorgen voor een duidelijke softwarearchitectuur, schrijven kwalitatief hoogwaardige code, gebruiken hands-on ontwikkelmethodologieën en maken waar nodig gebruik van domain-driven design. Om ervoor te zorgen dat elke ontwikkelaar zich strikt aan onze software engineering best practices houdt - en zo kwalitatief hoogstaande software ontwikkelt - investeren we veel in opleiding.

Domein gedreven design

Meer dan een technologie of een methodologie, is domein-gedreven ontwerp een aanpak voor complexe softwareontwikkeling die de implementatie verbindt met een evoluerend model van de core business concepten ('domeinen'). Door een structuur van praktijken en terminologie aan te reiken voor het nemen van ontwerpbeslissingen, versnelt domein-gedreven ontwerp softwareprojecten die te maken hebben met ingewikkelde domeinen.

Principes van agile software development: iteratief en incrementeel

Om kwaliteit in het proces in te bouwen, ontwikkelen we in kleine incrementele stappen met behulp van korte iteraties.

 • Iterative: stoppen, evalueren, doorgaan
  Onze ontwikkelaars werken in sprints van twee weken, zodat u elke twee weken een nieuwe versie van de applicatie krijgt om te testen. Dankzij deze aanpak kunnen we gemakkelijk en snel wijzigingen aanbrengen in de code waar nodig - zonder al te veel impact op de tijdslijn en het budget. Op regelmatige tijdstippen vergaderen we met uw team om prioriteiten te stellen, indien nodig, door de kostenconsequenties van een extra functie of van een gerapporteerde bug te vergelijken met de kosten voor het ontwikkelen of oplossen ervan.
 • Incrementeel: klein beginnen en gaandeweg verbeteren
  Softwareontwikkeling begint altijd met een werkend skelet: een basisontwerp dat alle functies bevat, maar zonder extra's. Ons softwareteam neemt dan de tijd om het ontwerp gaandeweg in kleine stapjes te verbeteren.

Het draait allemaal om communicatie en feedback

Feedback en communicatie zijn echt de sleutel tot het succes van een softwareontwikkelproject. Wij werken nauw samen met de klant, met constante feedback in twee richtingen. Deze feedback kan de kwaliteit van de code aanzienlijk verbeteren, omdat het betekent dat de ontwikkelaars het systeem elke dag inspecteren en aanpassen. Het resultaat is dat de applicatie aan alle functionele en operationele eisen voldoet en klaar is voor de toekomst, jarenlang.

 

Feedback en communicatie hebben een grote invloed op het succes van een softwareontwikkproject. Ons team werkt nauw met u samen, met een constante feedback in twee richtingen.

Maak kennis met het Cegeka digital factory-team

Natuurlijk zijn onze mensen even belangrijk - of zelfs belangrijker - dan onze methodologie en aanpak als het op kwalitatief hoogstaande software aankomt. In onze digitale fabriek werken zo'n 500 bekwame mensen. Zij werken samen in teams die bestaan uit 7 ontwikkelaars (2 senior, 2 ervaren en 3 junior) en 2 analisten. Door een cultuur van continu bijleren te stimuleren, zorgen we ervoor dat iedereen onze softwareontwerpprincipes naleeft en op de hoogte blijft van de nieuwste technologie.

Ontdek hoe Cegeka zijn softwareontwikkelaars werft en behoudt.

 

Deze blog (2) maakt onderdeel uit van een reeks van 4 blogs over 'Het geheim van succesvolle software'. In blog 1 gaan we in op 'begin met het begrijpen van business drijvers'. Blog 3 gaat over 'toekomstbestendige toepassingen voor een lagere TCO' en blog 4 over 'vanaf het begin beveiliging inbouwen'. 

Software Development Whitepaper